Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Historie kovárny

SEVERSKÝ VÍTR vás zanesl na místo, kde se můžete setkat jak s tradičním řemeslem ověřeným časem a s historickou přesností replik, tak s moderním přístupem a designovou kreativitou.

Náš obchod vznikl na popud mnoha poptávek po kvalitním historickém a ručně zpracovaném zboží začátkem roku 2018, kamenná pobočka v Benešově pak byla založena roku 2020. Historie naší kovářské výroby, která tvoří základ našeho obchodu, však sahá šest generací do minulosti. Jak napovídá název obchodu, vekou inspirací nám jsou severské národy, které vynikaly ve zpracování různých materiálů a především pak kovů. I my chceme úctyhodnou tradici kvalitní řemeslné práce respektovat a následovat.

Zakládáme si na preciznosti všech výrobků, kde ruční práce hraje hlavní roli.

Většina produktů v e-shopu je inspirována historií, jednotlivé návrhy vychází z archeologických nálezů. Vyrábíme však nejen repliky, ale i originální designy včetně kusové zakázkové výroby. Naši kováři se například podíleli na výrobě mečů, pro celosvětově známou českou hru ,,Kingdom Come: Deliverance", včetně leptů na čepeli. Dále pak spolupracujeme s muzei, se skupinami historického šermu a v neposlední řadě i s filmaři.

Tým SEVERSKÉHO VĚTRU je složen z odborníků ve zpracování všech materiálů, které naleznete v našem obchodě. Spolupracujeme s dodavateli, kteří ctí naše zásady kvality ručního zpracování, s těmi, co dokáží do svých výrobků vtisknout duši. Zakládáme si na slušnosti ve vztahu mezi našimi dodavateli a tuto slušnost přenášíme i mezi vás - zákazníky. Vždy se dočkáte profesionálních odpovědí na vaše dotazy ke zboží.

Jak se jistě přesvědčíte, i samotná severská mytologie je nám bohatým inspiračním zdrojem.

 

Ještě jednou tedy vítejte v našem obchodě, SEVERSKÝ VÍTR je zde pro Vás.

 

Kamenná pobočka

Sinkulova 683/34, Podolí

14700 Praha 4 

Kancelář

Kolbenova 882/5a, 2. patro

190 00 Praha 9, Česká republika

 
Kontakty
Zákaznická podpora
(Po-Pá, 8-16 hod.)